Таких жoрcткuх oбмeжeнь щe нe бyлo! Кабмін пoсuлuв кaрaнтuн і опублікував cпuсoк нових зaбoрoн українцям

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль екстрено звернувся до українців і оголосив про посилення карантинних заходів через коронавірус .

Детальне роз’яснення про нові обмеження він озвучив у відеозверненні на своєму Telegram-каналі (щоб подивитися повний текст постанови і відео, доскролльте сторінку до кінця).

“З метою забезпечення безпеки українців ми продовжуємо посилювати заходи по захисту наших зовнішніх кордонів. Залишиться працювати лише 21 пункт пропуску . Також вводиться обов’язкова обсервация всіх без винятку осіб, які прибувають в Україну, терміном на 14 днів”, – сказав глава уряду.

“Ще одне обмеження і посилення заходів по розірванню ланцюжка захворювання – забороняється пересуватися по вулицях більше 2 осіб , за винятком супроводу дітей”, – додав Шмигаль.

Також прем’єр закликав українців утриматися від прогулянок у парках, походів на шашлики і відвідування інших місць відпочинку на найближчі три-чотири тижні.

“Ці заходи можуть бути незручними, але це треба для вашої безпеки. Окремо наголошую – ми не зупиняли і не будемо зупиняти товарообіг, промислові підприємства і критичну інфраструктуру. Все це працює і буде працювати далі”, – запевнив Шмигаль.

Нові обмеження карантину

За його словами, Україна не може дозволити собі не працювати півроку або навіть два-три місяці . За розрахунками чиновників, за три тижні ті, хто вже хворий коронавірусів, мають одужати. А введені обмеження повинні перешкодити хвороби поширюватися далі.

“За нашим планом, якщо буде зафіксована динаміка зниження захворюваності, то в кінці квітня ми зможемо почати поступове ослаблення карантинних заходів . Цей процес буде відбуватися в кілька етапів”, – підкреслив прем’єр.

Карантин в Україні

По-перше, за його словами, на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить вже з початку травня почати рестарт економіки. Але разом з тим це не означає ослаблення інших карантинних заходів.

“Оскільки загроза поширення коронавируса за три тижні нікуди не зникне, обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги все одно діятимуть. Всі без винятку будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карнатін”, – підкреслив Шмигаль.

” Для людей похилого віку, студентів і школярів карантин буде продовжено . Уряд намагається утримати баланс між карантинними заходами і збереженням економіки. Реалізація цього плану цілком залежить від свідомості кожного з вас. Спільними зусиллями ми повинні відповісти на виклики сучасності. Будьте здорові!” – резюмував глава уряду.

 OBOZREVATEL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *