Краще присядьте! Ось кому дістануться голоси переможених Тимошенко, Гриценка та інших

Слуга народу лідирує за результатами першого туру. Зеленський або Порошенко: кому дістануться голоси переможених Тимошенко, Гриценка та інших. Українці із нетерпінням очікують офіційного оголошення результатів першого туру виборів президента України, хоча висновки можна робити уже зараз, адже за останніми підрахунками відомо, що до другого туру виходять кандидати Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на дані ЦВК.У повідомленні йдеться, що в лідерах гонки за президентське крісло — Володимир Зеленський (за нього більше 5,5 мільйонів українців) і Петро Порошенко (трохи менше 3 млн).

При цьому слуга народу випереджає Порошенка з солідним відривом: 30% проти 16%. А сумарні майже 38% голосів – у Юлії Тимошенко, Юрія Бойка, Анатолія Гриценка та Ігоря Смешка.

«Ось за що гряде запекла битва, апогей якої припаде на 21 квітня. Кому віддадуть перевагу виборці, які в першому турі голосували за інших кандидатів, що набрали 13% і менше?», — йдеться у повідомленні.

У другому турі, щоб обігнати суперника, Петру Порошенку треба набрати мінімум 15%, з урахуванням нинішніх позицій двох лідерів перегонів. А от Володимиру Зеленському важливо не розгубити сьогоднішні голоси і наростити рівень своєї підтримки.

Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики, вказує на головний камінь спотикання другого туру: левова частка кандидатів, які не пройшли в лідери, думають про парламентські вибори. Ось чому заклик до виборців підтримати двох фаворитів гонки послаблює їхню позицію.

Соціологи переконані, що електорат Гриценко більш схильний у другому турі віддати голоси за чинного президента. Окрім того вони припускають, що люди, які підтримали інших ключових кандидатів, головним чином Юрія Бойка, більше симпатизують Зеленському.

Прихильники Юлії Тимошенко, швидше за все, також віддадуть голоси за слугу народу. Політтехнологи нагадують, що 21 квітня – це Великдень, одне із найбільш шанованих українцями свят, тому додому потягнуться заробітчани, частина яких може проголосувати за Порошенка.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *