Знайомий хвилину тому зняв на телефон: люди не на жарт налякані і бояться вийти на вулицю…

Херсонською областю напередодні пронісся смерч і випав град. За велетенським вихором, який супроводжували град і дощ, спостерігали жителі Скадовська та села Хорли. 

Про незвичайне природне явище написав метеоролог Харківського регіонального центру з гідрометеорології Ігор Кибальчич в Facebook.

Спочатку він припустив, що бачить водяний смерч. Але, каже, що після детального аналізу інших відеозаписів стало зрозуміло, що це був смерч мезоциклонного походження — торнадо. 

Фахівець пояснює, що про це свідчить обертання материнської хмари та невеликий вторинний вихор, що «танцює» навколо основної воронки.

«Ще один смерч значних розмірів, ймовірно, водяний (waterspout), був помічений Дмитром Рижко в селі Хорли, Херсонська область 3 червня.

На фото видно, що вихор почав формуватися над водною поверхнею і потім вже вийшов безпосередньо на узбережжі півострова Гіркий Кут», — прокоментував він.

За словами іншого очевидця, після природного явища село почав заливати рясний дощ із градом, розміром з горошину.

Нагадаємо, минулого тижня зливи наробили чимало лиха у районному центрі Миколаївка Одеської області. Там через рясні опади деякі вулиці перетворилися на справжні річки — потоки води хлинули через ліс і затопили селище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *