Українці обурені несправедливістю: пенсіонери зі стажем і ті, хто не працював, отримують однакові пенсії

Громадяни України, які ніколи і ніде не працювали, а також ті українці, які виробили нормативний трудовий стаж до 15 років, який дає право вийти на пенсію в 60 років, отримують однакові пенсійні виплати. І встановлені вони на рівні мінімального прожиткового мінімуму. Крім того, право на такі виплати вони отримують в різному віці.

Про це розповіла міністр соціальної політики України Марина Лазебна в ефірі «UA: Українське радіо».

“Це раніше так звана” соціальна пенсія “була мінімальною пенсією за віком. Її розмір прирівняний до розміру прожиткового мінімуму. Ось зараз це 1 712 грн “, – повідомила міністр.

Вона зазначила, що вихід на таку пенсію відрізняється за віком.

«Наприклад, зараз пенсійний вік для чоловіків з повним стажем – 60 років. А якщо у нього не вистачає стажу, то він може отримати таку «соціальну пенсію» тільки в 63 роки », – пояснила Лазебная.

У той же час, чиновниця зазначила, що причини, за якими людина недоотримав стаж, можуть бути різними.

Тому в разі, якщо людина взагалі не має будь-якого стажу і ніколи офіційно не працював, він не буде отримувати пенсію – йому будуть призначені соцвиплати, на які можна розраховувати тільки з 65 років. Це своєрідна державна допомога людям, які не мають права на пенсію. І вона також дорівнює 1712 гривень.

Джерело: finance.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *