У Кuєві пoчaлaся пaніка! Ющенко на вeсь свiт рoзпoвiв правду про вiйнy на Дoнбaсі

Конфлікт на Донбасі часто використовується владою для виправдання своєї неефективної політики або її відсутності. Тим часом в країні найвищий рівень корупції, ніж будь-коли.

Про це заявив екс-президент Уркаина Віктор Ющенко в інтерв’ю польському  виданню Rzeczpospolita.. Варто зазначити, що заява Ющенка блискавично розтиражували по всьому світу, що викликало панічні напади у представників нинішнього режиму, який на крові української нації захопив владу в країні.

Ющенко не вважає, що війна на Донбасі, яка триває три роки, гальмує реформи в Україні.

“Це не правда. Війна часто використовується, щоб обгрунтувати неефективну політику або відсутність якої б то не було політики. Це правда, що вона створює багато нових проблем, але другим її фронтом є економіка. Якщо тут зазнати поразки, то на першому теж програєш », – сказав екс-президент.

Ющенко розкритикував фінансову політику уряду.

«Протягом трьох років девальвація української гривні досягла 350 відсотків. Але чому Сталін девальвував рубль не в 1942 році, а тільки в 1946-му? Тому що стабільна національна валюта є ефективним методом боротьби з окупантом. Я не в змозі пояснити, чому протягом останніх півтора років половина українських банків збанкрутували. Я не можу зрозуміти, що ще півтора роки тому у нас була 47-відсоткова інфляція. Тут мова йде не про війну, а про слабку фінансової, монетарної, а також банківської політиці », – констатував він.

«Є дуже багато прикладів того, що багаторічна війна не заважає розвитку держави. Я маю на увазі Ізраїль. Коли там не було війни? », – пояснив Ющенко.
Серед помилок нинішньої влади він назвав провал деолігархізації. За його словами, монополізація і олігархізація української моделі економіки позбавляє Україну не тільки економічної, але і соціальної перспективи.

«Це близько 20 або 30 осіб, які отримують прибуток. Незалежні аналітичні кола вважають, що з України виведено в податкові гавані 140 млрд доларів. Звичайно, цей процес тривав не два, не три роки. Тепер ми стоїмо в черзі до Міжнародного валютного фонду, щоб отримати $ 17 млрд за чотири роки. Може бути, варто організувати круглий стіл і спробувати відповісти на питання: що нам потрібно зробити, щоб повернути ці 140 млрд доларів Україні? », – заявив екс-президент.

Ющенко також висловив переконання, що такого високого рівня корупції, як зараз, ніколи не було.

«Десять-вісім років тому ситуація була іншою. Тому учасники протесту під Верховною Радою вимагають боротьби з корупцією та створення антикорупційного суду », – сказав він, маючи на увазі нинішні протести біля Верховної Ради, які очолив Міхеїл Саакашвілі.

«Думаю, що президент України повинен зважати на такі виступами. Є таке мудре висловлювання: якщо ви хочете бути лідером, ви повинні бути слугою для всіх. Ви повинні пам’ятати, що обіцяли на виборах. Міхеїл Саакашвілі показує жовту картку, яка свідчить, що правителі повинні бути більш відповідальними і послідовними », – підкреслив екс-президент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *