Суддя Зайцевої вuніс скандальнuй вердикт: «Не вuнна»

Суддя Київського районного суду Харкова Віктор Попрас, який веде справу Олени Зайцевої, виправдав дівчину, яка вбила свого коханого, пише ПОЛІТЕКА .

Документ з виправдувальним вердиктом від судді, який веде справу Олени Зайцевої, вже опублікований в Єдиному реєстрі судових рішень.

Вбивство сталося ще два роки тому. Згідно з інформацією слідства, 20 квітня 2016 року харків’янка, перебуваючи в стані наркотичного сп’яніння, прийшла до свого знайомого. Між ними виникла сварка, в ході якої жінка вихопила пістолет і впритул вистрілила в чоловіка з револьвера під патрон Флобера. Куля зачепила серце і печінку. Поранений помер, а злочинниця втекла.

Пізніше дівчина заперечувала свою причетність до вбивства. За її словами, вони зустрічалися з загиблим, і напередодні трагедії повинна була забрати у нього модем, але через погане самопочуття зустріч перенесли. Коли на другий день вона приїхала, двері їй ніхто не відчинив. Вона писала смс і відправляла голосові повідомлення, а потім пішла в сторону Ботанічного саду. Увечері мати загиблого подзвонила їй і повідомила, що її син убитий.

Вже незабаром дівчину викликали в Київський райвідділ поліції. За її словами, з неї буквально вибили зізнання у вбивстві і змусили написати все під диктовку, а адвоката надали вже тоді, коли отримали на руки свідчення.

Мати підозрюваної на суді заявила, що її дочка не вживає наркотики, а батько розповів про тілесні ушкодження у дочки після перебування в поліції.

У свою чергу мати жертви не вірить їй. За її словами, у дівчини бив магнітний ключ від під’їзду, а її син говорив, що та має зброю.

Чи не на користь підозрюваної були і дані огляду її телефону. У день вбивства вона дзвонила жертві на мобільний і домашній, а також писала sms-повідомлення. О 10:20 вона попросила чоловіка винести їй потрібний предмет і до 10:49 перебувала в зоні покриття мобільного станції біля його будинку. Смерть хлопця, за даними експертизи, наступила між 10:30 і 13.00. При цьому останні повідомлення коханка відправила загиблому о 14:49.

Слідчі також вказали на той факт, що загиблий вийшов до потенційного вбивці в одних трусах, а, значить, був добре з ним знайомий.

У жовтні 2017 року Суддя Наталія Бородіна визнала дівчину винною і засудила до восьми років позбавлення волі, проте ні прокуратура, ні адвокат не погодилися з цим рішенням і подали апеляції. У січні Апеляційний суд Харківської області ухвалив знову розглянути справу в першій інстанції.

Під час повторного розгляду дівчина уточнила, що хотіла помиритися з коханим, тому слала йому повідомлення. А ще вона йшла на манікюр до подруги, яка живе в зоні дії тих же базових станцій, що і загиблий.

Батько і адвокат підсудної розповіли, що їх не пускали в відділення поліції, коли там перебувала підозрювана, а скарги в прокуратуру не дали результатів.

Суд врахував, що знаходження дівчини в тамбурі в момент вбивства не доведено, а біологічні зразки для експертизи були взяті з порушеннями. Заслухавши усі сторони та дослідивши матеріали справи, суддя Віктор Попрас виніс дівчині виправдувальний вирок.

Додамо, що саме він веде справу Олени Зайцевої, яка збила на смерть шістьох людей на Сумській.

Мати загиблого і прокуратура в свою чергу подали нову апеляцію. Її розгляд призначили на 20 червня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *