Інформація про те, що Петру Порошенку загрожує довічне виявилася проросійським фейком!

Маргінальні вебресурси поширили фейк про те, що американський бізнесмен Сем Кіслін, якого пов’язують із радником президента США Руді Джуліані, нібито прилетів до України за експрезидентом Петром Порошенком. Останньому нібито загрожує довічне ув’язнення та 350 років ув’язнення у США у разі його екстрадиції. Фейки були опубліковані 11 березня та 26 березня поточного року.

Скріншот – patriotnews.co.ua
Скріншот – bn24.biz.ua

По-перше, тексти публікацій майже ідентичні, а заголовки мають ознаки сенсаційності, що є червоним прапорцем для визначення новини як фейкової.

Ресурси посилаються на українське видання “Апостроф”, яке нібито повідомило про приліт Сема Кісліна до України, однак на самому “Апострофі” жодних схожих новин у березні 2020 року немає. При цьому є матеріал про приліт Кісліна від березня 2019 року із посиланням на Страну.юа

По-друге, 12 березня 2020 року президент США Дональд Трамп повідомив про те, що США призупиняє авіасполучення з Європою через поширення COVID-19. З 16 березня Україна тимчасово закрила в’їзд для іноземних громадян через пандемію. А 19 березня Держдепартамент США порадив американським громадянам утриматись від будь-яких подорожей закордон. 

По-третє, у нових публікаціях маргінальних ресурсів, які по новій почали розганяти у соцмережах, прикріплене те саме відеозвернення Сема Кісліна від березня 2019 року. 

У серпні 2019 року на іспанській версії StopFake було опубліковане спростування звинувачень Сема Кісліна на адресу експрезидента Петра Порошенка, як такі, які не мали достатньої аргументації та не базувались на реальних провадженнях. Офіційно США не повідомляли про відкриті кримінальні провадження щодо Порошенка, а також не вимагали його екстрадиції.

Також у жовтні 2019 року адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков повідомив, що п’ятий президент не є ні підозрюваним, ані обвинувачуваним у кримінальних справах, що розслідуються Державним бюро розслідувань. У березні 2020 року ексгенпрокурор Руслан Рябошапка також не підписав підозр Петру Порошенку.

Раніше StopFake публікував матеріал The Insider присвячний особі Сема Кісліна. Крім цього публікації із цитуванням Кісліна використовувались прокремлівською пропагандою проти України

UPD. Лише 8 квітня 2020 року Генеральна прокуратура України повідомила, що було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій Президента України, повноваження якого припинено. Однак дане провадження стосується призначення суддів Верховного суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *