Олексійко розповів де був і що робив: 6- річний хлопчик , який загубився в Карпатах

Хлопчик загубився, коли з родиною підіймався на Говерлу.

Напередодні ввечері на Говерлі знайшли 6-річного Олексійка з Коломиї, який понад добу сам блукав Карпатами. Хлопчик загубився, коли разом з рідними сходив на найвищу українську гору. 

Де спав і що їв маленький хлопчик, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 16 серпня. 

Живий та неушкоджений знайшовся Олексій. Малий наче й не пережив такої страшної пригоди: 30 годин сам-самісінький був у горах без теплого одягу та навіть води. В обіймах тата охоче роздає інтерв’ю: 

– На чому ти спав?

– На землі.

– Тобі не холодно було? Що ти їв?

– Та нічо. Я не хотів їсти. Не пив, бо в мене не було рюкзака і води.

Для 6-річного Олексія Стефанціва з Коломиї це була перша мандрівка у гори. З родичами Олексій у суботу, 14 серпня, пообіді вирушив із Заросляка. Обрали найлегший “зелений” маршрут на Говерлу – завдовжки майже 5 км. Дитина загубилася на першому ж, але рідні це зрозуміли аж за дві години. “Побіг доганяти свого братика і свою тьотю. Вони пішли вперед. Я постійно бачила його кепочку. Думала, він підніметься вище і зустрінеться з усіма. Коли я вже зустрілася з дочкою, дітьми, то виявилося, що його нема”, – згадує бабуся Орися Ямборак.

Ще згаяли час, коли до вечора шукаючи малого самотужки. Зрештою зателефонували рятувальникам. На пошуки підняли майже пів тисячі рятувальників, поліцейських, військових, лісників, кінологів з собаками та волонтерів. Саме двоє коломийських добровольців і знайшли Олексійка. 

– Тримай, це твоя (палка – Ред.). Він її тримав, щоб від звірів відбиватись.

– А ти бачив звірів? 

– Ні, він не бачив. Але про всяк випадок.

– Він спускався швидше, ніж ми. Ми його ледве наздоганяли.

Від стежки на Говерлу хлопчик відійшов убік на понад 2 км. У горах, а особливо для дитини, відстань колосальна. Хлопчика знайшли на вершині гори Велика Козмецька. На відстані близько 2 км дуже пересіченою місцевістю і з великим перепадом висот.  Холодна ніч була – вісім градусів тепла.

Стефанціви обіцяють сина не сварити, що втік від бабусі, заблукав, а також примусив так багато людей хвилюватись. “Я не знаю, як дякувати! Всім вклоняюся до землі”, – каже батько.

Хлопчика навіть у лікарню не повезли – так добре він себе почуває. Батьки забрали його додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *