Не лише Україна а й весь світ в шоці від заяви депутата Європарламенту! Там заявили, що Україна тепер має право отримати ядерні боєголовки,бо РФ порушила Будапештський меморандум

Після того, як у 1994 році за Будапештським меморандумом Україна віддала свій ядерний потенціал і стала незалежною країною у кордонах із часів СРСР, Росія порушила його. Тому нині Захід міг би надати Україні ядерні боєголовки і в підсумку – можливість захистити свою незалежність.

Про це заявив депутат Європейського парламенту, польський політик Радослав Сікорський в ефірі каналу “Еспресо”. Водночас він переконаний, що російський диктатор Володимир Путін навряд відважитися атакувати територію НАТО ядерною зброєю.

За його словами, окрім лише пропагандистських риторики та погроз на цю мить, з боку країни-агресора не видно жодних приготувань. РФ має кілька тисяч тактичних боєголовок, які зберігаються у спеціально підготовлених складах і ця ситуація 24 години на добу відстежується зокрема і Європейським Союзом.

“Якби відбулося переміщення атомних головок до будь-яких авіаційних, артилерійських чи ракетних підрозділів, то це б свідчило про те, що Росія готується до чогось подібного. Але нічого такого не відбувається“, – зауважив євродепутат.

Він вважає: складніше нині переконати Путіна, що для нього було б занадто ризикованим відати такий наказ щодо України, яка не є формальним членом Північноатлантичного альянсу та союзником ЄС.

“У мене є два аргументи, які я вважаю, глава РФ повинен взяти до уваги. По-перше, використання тактичної зброї відбувається за іншим каналом рішення, ніж стратегічної. Стратегічна міжконтинентальна зброя виходить по суті дуже коротким ланцюгом рішення від наказу президента до офіцерів, які запускають ракети. Натомість тактична зброя використовується на полі битви й перебуває у розпорядженні керівників значно нижчого щабля, звісно, за наказом з Кремля”, – пояснив Сікорський.

Радослав Сікорський (праворуч) в ефірі українського телеканалу

На його переконання, якби Путін віддав такий наказ, то цей момент став би для нього особисто найбільшою небезпекою. Оскільки російські генерали повинні ухвалити рішення “чи бути відповідальними за геноцид з усіма його наслідками, чи позбутися Путіна”. Іншого ж варіанту, стверджує польський політик, не існує.

Депутат ЄП додав, що не можна не виконати наказ і водночас зберегти посаду, а, можливо, і життя. Він назвав і другий аргумент, який ще не з’являється публічно, але обґрунтований і стосується 1994 року, коли Україна віддала свій ядерний потенціал, підписавши Будапештський меморандум. Сьогодні росіяни й деякі інші ще кажуть, що це не були гарантії, але насправді всі тоді розуміли, що українська держава на заміну цього буде незалежною країною у кордонах, установлених із часів СРСР.

Росія безперечно цей договір порушила і багато разів. Україна не мала операційного контролю над тим арсеналом і не мала також можливості утримувати його у безпечному стані. Але через те, що РФ порушила його, вважаю, що ми, як Захід, мали б право подарувати Україні ядерні боєголовки. Так, щоб вона могла захистити свою незалежність”, – підкреслив Сікорський.

Як повідомляв OBOZREVATEL, секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов назвав ганьбою Будапештський меморандум 1994 року, який став провальним для України. Він висловив здивування тим, що дипломати, які його уклали, почали знову пропонувати свої послуги щодо мирних переговорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *