На Креmлі nаніка! ЗМІ щойно назвали ім’я нового генсека НAТ0

Існує велика вірогідність того, що наступним генсеком НАТО стане жінка

Віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд розглядається серед кандидатів на посаду генерального секретаря НАТО після відставки Єнса Столтенберга у вересні 2023 року. Про це пише CBC News.

«Щонайменше чотири різні джерела – в Оттаві, Вашингтоні та Брюсселі, де знаходиться штаб-квартира НАТО, – сказали, що Фріланд вже кілька місяців обговорюють у міжнародних оборонних та безпекових колах як можливу наступницю чинного генсека НАТО Єнса Столтенберга», – йдеться в матеріалі.

Сама Фріланд ухилилася від відповіді на запитання про свою кандидатуру, згадавши, що вона вже має дві роботи. Малося на увазі сумісництво нею посади віцепрем’єр-міністерки Канади та міністерки фінансів країни.

ЗМІ назвали ім’я нового генсека НАТО
За словами високопоставленого чиновника НАТО, існує велика вірогідність того, що наступним генсеком НАТО стане жінка. «Є кілька дуже кваліфікованих жінок, які б стали чудовими кандидатками. Видається, що прийшов час жінці стати наступним генеральним секретарем», – розповіло високопоставлене джерело CBC News.

Серед інших можливих кандидаток згадуються колишня президентка Хорватії Колінда Грабар-Китарович, експрезидентка Литви Даля Грибаускайте і колишня президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

Раніше повідомлялося, що колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон може стати новим генеральним секретарем НАТО після того, як чинний генсек організації Єнс Столтенберг піде у відставку, яка очікується у вересні 2023 року.

Термін повноважень Єнса Столтенберга, який очолює НАТО з 2014 року, мав завершитися цього місяця, але на тлі російської агресії проти України його було продовжено ще на рік.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *