США зaвдaє noтyжнoro yдaру кpемлю: На найвuщомy pівні npuймається pішення деблoкyватu Керченський npолuв сuлoю. ВlДЕО

“Погралися росіяни і вистачить!” США вирішили деблокувати Керченську протоку силою … Прощай міст. ВІДЕО

Американські військові кораблі можуть деблокувати Керченську протоку.
За таке рішення проблеми виступили експерти американської консалтингової організації Atlantic Council.

Привід для відправки американських військових кораблів в Азовське море вже знайдений: передбачається, що будівництво моста через протоку відріже два важливих українських порту, Маріуполь і Бердянськ, через які проходить експорт української сталі.

Мало того, в Atlantic Council вважають, що споруда моста в Керченській протоці “шкодить репутації США” і “демонструє і презирство до глави Білого дому Дональда Трампа”. За словами аналітика Стівена Бланка, закриття є ударом для США. “Путін намагається створити ілюзію великої сили, рівної зі Сполученими Штатами”, – заявив Бланк.

Відзначимо, що зараз порядок можливого проходження кораблів через протоку і сам факт подібного проходження не визначається жодним міжнародним угодою. Якщо ж США все-таки направлять свій флот в протоку, це призведе до дипломатичного кризи або навіть до війни з Росією, яка розцінить такий крок, як порушення своїх кордонів.

Нещодавно заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що будівництво моста в Крим прирікає Україну на ізоляцію морським шляхом.

Також відомо, що американці будують в Очакові Оперативний центр ВМС, який формально буде експлуатуватися Міноборони України. Він зводиться на території військово-морської бази ВМС України по сусідству з 73-м морським центром спецоперацій українських військово-морських сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *