70 років ця чашка стояла в музеї Освенцима. Нещодавно, у неї відпало дно … те, що було знайдено всередині – потрясло всіх!

Трагедія концтаборів залишила вічний шрам на історії нашої цивілізації! Ця історія вражає до глибини душі!

У легендарному музеї Аушвіц-Біркенау зберігаються десятки тисяч речей жертв концтабору. Власники переважної більшості цих предметів стали жертвами запущеної нацистами машини смерті.

У печах Освенцима знайшов свою долю і господар чашки, яку днями почали готувати до виставки працівники музею. Люди були сильно здивовані, коли з’ясувалося: цілих 70 років в денці посудини переховувався секрет!

За роки металеве дно остаточно проржавіло. Але коли воно випало назовні, виявилося, що під тонким шаром заліза знаходилося секретне відділення. Там, надійно приховані від сторонніх очей, лежали кільце і ланцюжок.

На загорнутому в полотнину ланцюжку і жіночому кільці стоїть проба 583 з печаткою у вигляді голови лицаря. Саме таку мітку ставили на ювелірні вироби з золота в Польщі в період між світовими війнами.

Коли євреїв звозили до концтаборів, ніхто не говорив нещасним, що їх везуть на забій. Людям говорили про депортацію, про те, що на новому місці їх чекає нове життя і робота.

Речей дозволяли взяти дуже мало. Розрахунок був на те, що бідолахи в будь-якому випадку знайдуть спосіб взяти з собою хоч якісь цінності.

Зазвичай німці швидко виявляли серед нехитрих пожитків бранців їх останні «скарби». Але чашка з секретом виявилася їм не по зубам.

Лише проржавіле дно видало таємницю давно покійного власника вченим.

Ретельність, з якою бранці таборів ховали свої речі, вказує на те, що люди прекрасно розуміли: їх будуть нещадно грабувати. З іншого боку у нещасних, схоже, все одно залишалася надія на краще майбутнє. В іншому випадку єврейські родини б просто здалися на милість долі, не вигадуючи жодних хитрощів.

Тепер коштовності мерця теж виявляться на виставці. Працівники музею впевнені: колишній власник речей серйозно розраховував що у нього вийде покинути табір живим. На жаль, нещасний так назавжди і залишився в Освенцимі.

Таким чином кільце з ланцюжком стали своєрідним символом надії мільйонів євреїв на життя після табірних воріт. І символом сумним, адже для більшості ці надії виявилися марними …

bbcccnn.co

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *