Тільки не впадіть… Партію Порошенка в Раду поведе cкaндaльнa жінка: українці будуть довго плювaтuся, дізнавшись ім’я

Після провалу на президентських виборах політсила колишнього глави держави Петра Порошенка «БПП» «Солідарність» розпочала ребрендинг і модернізацію. Великий збір для прийняття остаточного рішення про похід на вибори політсила намітила на 31 травня. Але за тиждень до нього в партії влаштували огляд сил на форумі «Спільна справа громад», який також мав статус з’їзду.

На ньому партійці прийняли рішення перейменуватися в «Європейську солідарність», скорочено «ЄС».«Приватизують проєвропейський курс»

Насправді перейменуватися в партії Порошенко хотіли саме на великому з’їзді 31 травня.
Але з огляду на те, що з п’ятниці, 24 травня в Україні стартувала виборча кампанія на дострокових виборах в Раду, прийняти зміни вирішили заздалегідь – щоб до моменту з’їзду підготувати всю партійну атрибутику відповідно до новим брендом – ес

В оновленому назві партія Порошенко зафіксувала передвиборні обіцянки аутсайдера другого туру – подача Україною в 2024 року заявки на членство в Європейському союзі.

«Оскільки ми з вами об’єднуємося навколо європейських цінностей, ми пропонуємо, щоб партія називалася« Європейська солідарність ». Оновлена ​​партія «Європейська солідарність» об’єднується навколо цінностей, які свого часу перетворили європейський континент в об’єднання успішних людей – верховенство права, вільний ринок, гідність громадян », – заявив політолог Сергій Таран під час форуму, закликавши його учасників підтримати ідею з перейменуванням.

І під час президентської виборчої кампанії, і після провалу на виборах сам Петро Порошенко не раз заявляв про готовність і далі просувати політику інтеграції країни в НАТО і ЄС.
Подібні гасла він повторював і на цьому форумі. Власне, зміна назви його політсили на «Європейську солідарність» також покликана закріпити в свідомості суспільства маячок – мовляв, ось, саме колишній президент країни, а не хтось інший, веде Україну в ЄС.

Про нової ідеології політсили обіцяють розповісти на великому з’їзді. Там же відбудеться і очікувана протягом трьох останніх років зміна керівництва партії.

Адже до сих пір формально лідером «БПП« Солідарність »є мер Києва Віталій Кличко, який очолив її в серпні 2015 року. Навесні 2016 року Кличко написав заяву про звільнення з посади голови партії, але воно досі не було офіційно підтримано партійцями.

У березні, під час одного з мітингів на підтримку Порошенка в Києві, Віталій Кличко в розмові зі «Країною» підтвердив, що буде наполягати на «звільнення» з «БПП« Солідарності », і підтримає на виборах в Раду свою політсилу УДАР. Як уже писала «Країна» УДАР, ймовірно, піде на вибори разом з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко.

Тому тепер перед партією колишнього президента стоїть питання, хто поведе його партію в Раду.
І, вже очевидно, що це буде не сам Порошенко.

А з голів батьківських партії в презіденкіцю

Співрозмовники «Країни» в БПП стверджують, що найбільш високі шанси очолити партію – у Ірини Геращенко.

Сам Порошенко не раз говорив, що його соратниця повинна націлюватися на президентські вибори 2024 року. Тому хорошим стартом для боротьби в 2024 як раз може стати головування в партії з проєвропейською ідеологією.

Три останні скликання Ірина Геращенко є депутатом Верховної Ради, зараз займає пост першого віце-спікера.

Вперше інформація про те, що Порошенко вмовляє Геращенко йти на вибори-2024, прозвучала на закритій зустрічі з блогерами в кінці березня 2019 року. Сама Геращенко тоді на це відповіла «буде праймеріз, подивимося»

«Рішення по Геращенко вже фактично прийнято», – говорить «Країні» депутат від БПП.

Цікаво, що після прийняття рішення Кабміном про нові норми української мови і зокрема поширення фемінітівов, політики вельми дошкульно почали схиляти за родами і виборні посади.

«У зв’язку з останніми вказівками щодо правильного мови: не можна вибирати жінку президентом, поки не буде милозвучності фемінітіва. Хто ж захоче, щоб тебе називали президенткою? Презіденчіня? Презіденткіня? Ну не презідуня ж? – іронізує на своїй сторінці в Facebook нардеп Ігор Попов.

У дискусії з колегами він знайшов ще один фемінітів для жінки-президента: «презіденкіця».Що ж стосується ролі в партії самого Порошенка, в його політсилі наголошують, що ще йдуть дискусії. За одним сценарієм, який дискутується в партії, він повинен обиратися в парламент і очолити там фракцію.

А для цього або піде за списком (але не першим номером), або буде обиратися на одному з мажоритарних округів, де ще висока його особиста підтримка.

Наприклад, у Вінниці, де на попередніх виборах здобув перемогу на окрузі його син Олексій Порошенко.

Або у Львівській області, яка була єдиною з усіх областей, де переміг Порошенко

За іншим сценарієм Порошенко може стати почесним головою партії, але сам не йти в парламент.

«Особисто для Порошенка похід після президентства в депутати – це зниження статусу. Тільки один Кравчук був депутатом після посади глави держави. Але ми знаємо рівень болючою амбітності Порошенко, він навряд чи погодиться на таке. З іншого боку в самій партії побоюються особистого антирейтингу Порошенко. Колишня партія БПП не хоче бути нішевий партією, хоче вилізти з вузької ніші, яка обмежена антирейтингом самого Порошенка », – говорить« Країні »політолог Руслан Бортник.

Останні соцопитування, проведені соціологічною групою «Рейтинг», показують, що політсила Порошенко очолює антирейтинг всіх партій. За неї ні за яких обставин не голосуватимуть майже 52% опитаних.

Чи готові проголосувати за партію Порошенко 8,8% респондентів. Це означає, що за списками в Раду пройде близько 26 депутатів. Також в колишньої БПП розраховують на підтримку сотні мажоритарників. Хоч, як уже писала «Країна», у них немає ніяких гарантій, що їх сьогоднішні мажоритарники НЕ перейдуть до нової влади після виборів.

Але ці виміри проводилися до старту виборчої кампанії. Зараз по полю колишньої БПП починає активно топтатися шоумен Святослав Вакарчук і його партія «Голос».

Крім того, заявив про самостійний похід на вибори подав у відставку перм’єр-міністр Володимир Гройсман.
Всі вони будуть «відкушувати» голоси у партії Порошенко і, навіть, можливо, не пустять перетворену БПП в майбутню Раду.

Саме тому, як вважають наблдателі, екс-президенту, також як і Зеленському, вигідні дострокові вибори – обидва ще не встигнуть розгубити свій рейтинг, який вони заробили на виборах президента.
«Іде з політики в обмін на недоторканність»

Але є і ще одна обставина, на яке «Країні» вказують співрозмовники в партії Порошенко.
«Він веде переговори з західними партнерами щодо гарантій безпеки для себе особисто», – говорить народний депутат від БПП.

Такі чутки підтверджують і інші політики.

«Не думаю, що не йти на вибори – це його остаточне рішення. Тим більше, він розповідав, що не йде з політики. Він в нормальній політичній і фізичній формі. Піти по мажоритарці – є високий ризик програти. Думаю, тут одне з двох – або раціональний розрахунок або угода – що він йде з публічної політики, а з нього знімаються якісь претензії », – говорить« Країні »народний депутат Ігор Попов, який багато років очолював Комітет виборців України.

«Очевидно, що поки триває діалог щодо гарантій. Може так статися, що він не буде займати посад, але при цьому збереже за собою фактичну недоторканність », – вважає політолог Руслан Бортник.
У той же час, джерело в оточенні Порошенка заявив «Країні», що екс-президент, швидше за все, спробує потрапити в наступний парламент. Або за списками своєї партії, або по мажоритарному округу.

«Він не вірить ні в які гарантії безпеки, – говорить джерело. – Тому і він, і його найближче оточення на кшталт Ігоря Кононенко, піде в Раду за недоторканністю. Правда, вони можуть піти по мажоритарних округах, а в список заведуть менш відразливі особи. Хоча, Порошенко може піти і за списком. Зрештою, поки що рейтинг партії – це його особистий рейтинг. І після ребрендингу, і після зміни першого номера списку, є небезпека, що люди не зрозуміють, де тут Порошенко, і партія втратить голоси ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *