МЗС Литви: ми дивилися на Путіна як на божевільного, те що він говорив про Україну, можна назвати безумством

Предметом бурхливого обговорення в ЗМІ і соціальних мережах стали слова російського президента, сказані в 2008 році, за п’ять років до Революції гідності і наступними за нею анексією Криму і війною на Донбасі. Глава зовнішньополітичного відомства Литви Лінас  Лінкявічус зробив гучну заяву, яка стосується подій мирного 2008 року.

Виявляється, ще в ті часи Путін ставився до “братньої України” вкрай зневажливо і не приховував зверхнього ставлення до сусідів, повідомляє “Діалог.UA” з посиланням на ” УНІАН “. На засіданні ради НАТО-Росія беззмінний президент РФ виразів не обирав і загнув таке, що багато делегатів були просто впевнені, що неправильно зрозуміли російського лідера, або їм некоректно перевели його слова.

Однак литовець  Лінкявічус , який відмінно розуміє російську без перекладача, запевняє: Путін сказав саме це, без перебільшення. Слова п’ятирічної давності литовський дипломат згадав під час дискусії “Український шлях в НАТО: досягнення і майбутні перспективи”, яка відбулася в п’ятницю, 7 грудня.

При цьому Лінас Лінкявічус уточнив: то, пам’ятне засідання Альянсу проводилося в Бухаресті. Учасники дискутували про те, чи варто країнам пострадянського простору України і Грузії надавати план дій щодо членства в НАТО.

І тоді слово взяв Володимир Путін, з вуст якого полилися вищевикладені “одкровення” про Україну. Глава МЗС Литви: за п’ять років до війни Путін називав Україну «штучним утворенням” і “помилкою історії”

У той день, не дивлячись на принципову позицію Литви та інших країн, які наполягали на наданні Грузії та України Плану дій, перемогло проросійське лобі і прихильники дружби з Москвою – вони були впевнені, що вкрай важливо не злити Путіна, допомагаючи колишнім радянським республікам стати членами альянсу. Однак така політика виявилася згубною для безпеки в регіоні. Лінкявічус нагадав, що незабаром після цієї події РФ атакувала Грузію, а вже через кілька років війна прийшла в Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *