ПОЧАЛОСЯ! Українці масово відмовляються від централізованого опалення і владу не питають

Кияни самовільно відключають свої квартири від системи центрального опалення.

Про це йдеться в листі Київенерго на адресу комісії Київради з питань житлово-комунального господарства, пише депутат Київради Олександр Пабат на Facebook.

Після звернення енергокомпанії на базі Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА створили робочу групу. Профільному відомству доручили розглянути технічну і юридичну можливість самостійного демонтажу батарей.

«Незалежно від мотивації киян, у приватному порядку ця процедура неможлива. Більш того, вже існують прецеденти судових розглядів між киянами і балансоутримувачами будинків», — зауважив Пабат.

Кияни, які мешкають у будинках без приладів обліку тепла, за опалення сплачуватимуть за показаннями осель із лічильниками. Таку пропозицію зробила столична міськадміністрація. Кабінет міністрів її погодив.


***

Хочете відключити свою квартиру від централізованого опалення, не порушуючи при цьому закон? Тоді не пропустіть корисну інформацію.

Просто відключитися не вийде

Відключення окремо взятої квартири в багатоквартирному будинку від централізованого опалення є порушенням норм українського законодавства. Про це заявив голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу в Київській міській раді Володимир БОНДАРЕНКО: «Через збільшення тарифів на опалення багато киян почали самовільно вирізати батареї в своїх квартирах. Однак їм і надалі приходять платіжки про несплату послуг з опалення та ростуть борги. Кияни обурені і звертаються до депутатів Київради з проханням допомогти позбавитися від «нав’язливих» послуг ПАТ «Київенерго». Однак, в Україні і Києві самовільний демонтаж батарей заборонений на законодавчому та міському рівні. Більш того, подібні дії є порушенням прав сусідів».

Що робити?

Варіант ПЕРШИЙ. Ви маєте право встановити систему індивідуального опалення, якщо більше половини власників квартир у вашому будинку вже зробили це раніше.

Відповідно до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дозволено встановити систему індивідуального опалення в квартирі власникам квартир в тих будинках, в яких на вже не менше половини квартир були відключені від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Тобто закон – як виняток – дозволив вирішити складну ситуацію, в якій «застрягло» чимало багатоквартирних будинків, коли більше половини квартир в свій час (коли це було дозволено) від’єдналися від централізованого опалення, а решта – не мають формального права зробити те ж саме.

Варіант ДРУГИЙ. Якщо у вашому будинку не набереться необхідної кількості «автономників», то процедура може бути досить клопітною – в Україні досі діє наказ Міністерства ЖКГ, який дозволяє відключати від центрального опалення і гарячої води тільки весь будинок, а не окремі приміщення.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення (ЦО) орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж.

Власники будинку повинні звернутися з письмовою заявою до цієї комісії, вказуючи причини відключення, а також надавши копію протоколу зборів співвласників будинку. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з влаштування індивідуального або автономного опалення повинно бути підтримане всіма власниками (або уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Робота комісії

Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності з нею.

Комісія в місячний термін приймає рішення про відключення від мереж централізованого опалення, облаштуванні індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону.

У разі позитивного рішення комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від існуючих мереж.

Причини для відмови
Відмовити у відключенні від центрального опалення комісія може на таких підставах:

– якщо один з власників квартир не згоден на відключення від центрального опалення;

– в разі, якщо відключення є технічно неможливим.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *